Clo DPH nákup Čína: Jak nakupovat bez skrytých poplatků?
Zdroj: Pixabay

Clo DPH nákup Čína: Jak nakupovat bez skrytých poplatků?

<?xml encoding=“utf-8″ ?>

V dnešní době je nakupování online nezbytnou součástí našeho každodenního života, ale nákupy z Číny mohou být plné skrytých poplatků a nepříjemných překvapení. Pokud se chystáte na Clo DPH nákup z Číny, je důležité být informovaný a připravený, abyste se vyhnuli zbytečným nákladům. V tomto článku se podíváme na to, jak nakupovat z Číny bez skrytých poplatků a jak se vyvarovat případných komplikací.

Obsah článku

Jak funguje Clo DPH nákup Čína

Při nákupu z Číny je důležité mít na paměti, jak funguje clo a DPH, abyste se vyhnuli skrytým poplatkům a nepříjemným překvapením. V Číně se na zboží často platí clo a DPH ve chvíli, kdy je zboží expedováno do zahraničí. Některé online obchody již zahrnují clo a DPH do ceny, ale není to pravidlem. Proto je důležité věnovat pozornost tomu, jaký je postup a jaké poplatky můžete očekávat.

Abyste nakupovali z Číny bez skrytých poplatků, doporučujeme dodržovat následující tipy:

 • Vyhledejte si spolehlivé obchody s transparentními informacemi o poplatcích.
 • Zkontrolujte, zda je v ceně zahrnuto clo a DPH nebo zda si je budete muset doplatit při přijetí zásilky.
 • Informujte se o limitech pro clo a DPH při dovozu zboží z Číny do vaší země, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením.

Nejčastější skryté poplatky při nákupu z Číny

Při nákupu z Číny se můžete setkat s různými skrytými poplatky, které mohou zvýšit celkovou cenu vašeho nákupu. Je důležité být obezřetní a informovaní, abyste se vyhnuli nechtěným překvapením. Zde je seznam nejčastějších skrytých poplatků, na které byste měli být připraveni:

 • Manipulační poplatek za zpracování objednávky
 • Dopravní pojištění
 • Poplatek za celní prohlídku

Abyste se vyhnuli těmto skrytým poplatkům, doporučuje se vybrat spolehlivého prodejce a zvolit dopravu s jasně stanovenými poplatky. Můžete také prověřit celní předpisy a daňové zákony vaší země, abyste byli lépe připraveni na možné poplatky a daně.

Jak minimalizovat skryté poplatky při nakupování z Číny

Jak minimalizovat skryté poplatky při nakupování z Číny

Při nakupování z Číny je důležité minimalizovat skryté poplatky, abyste nebyli překvapení vyššími náklady, než jste očekávali. Existuje několik způsobů, jak se vyhnout skrytým poplatkům a nakupovat bez stresu:

 • Zkontrolujete si celkovou cenu zboží včetně DPH a dovozních poplatků před potvrzením objednávky.
 • Prověřte si důvěryhodnost obchodníka a zvolte spolehlivé platební metody.
 • Vyhnete se přeplacení tím, že porovnáte ceny a nabídky u různých prodejců.

Dále je důležité mít na paměti, že někdy může být výhodnější zaplatit trochu více za produkt od renomovaného prodejce než riskovat kvalitu z levného neznámého zdroje. S těmito tipy můžete snadno minimalizovat skryté poplatky a užít si příjemné nakupování z Číny bez nečekaných překvapení!

Tipy pro bezproblémový nákup z Číny

Chystáte se nakupovat z Číny a chcete se vyhnout nečekaným clovým a DPH poplatkům? Sledujte naše a naučte se, jak nakupovat bez skrytých poplatků!

Nejprve si zjistěte aktuální limity pro clo a DPH u nákupu z Číny. Pokud vaše objednávka nepřesahuje stanovené limity, nebudete muset platit žádné dodatečné poplatky. Navštivte také oficiální stránky české celní správy, kde najdete platné informace ohledně clových a DPH poplatků.

 • Zjistěte limity pro clo a DPH u nákupu z Číny
 • Navštivte oficiální stránky celní správy pro platné informace
 • Pozorně sledujte stav vaší zásilky a informujte se o případných dodatečných poplatcích

Jak chránit svoje finance při nakupování z Číny

Nakupování z Číny může být skvělý způsob, jak si pořídit zajímavé produkty za výhodné ceny. Nicméně, je důležité být obezřetní, abychom se vyhnuli nečekaným poplatkům spojeným s cle DPH. Pokud máte zájem chránit svoje finance při nakupování z Číny, následující tipy vám mohou pomoci:

 • Zvolte spolehlivé obchodní platformy, které vám poskytnou jasný popis celkových nákladů včetně případných poplatků za clo a DPH.
 • Pečlivě si přečtěte podmínky pro doručení zboží a vyhněte se neověřeným dopravcům, kteří by mohli přidat skryté náklady na přepravu.
 • Počítejte s možností, že na zboží dorazí s dodatečnými poplatky, a tak mějte připravené dostatek finančních prostředků na případná překvapení.

Částka Možný poplatek
500 Kč Poplatek za clo
300 Kč DPH

Postup nákupu z Číny bez dodatečných poplatků

Postup nákupu z Číny bez dodatečných poplatků

V případě nákupu z Číny je důležité mít na paměti, že může dojít k placení clo a DPH v případě, že hodnota zásilky přesáhne určitou částku. Existují však způsoby, jak těmto dodatečným poplatkům předejít a nakupovat bez nečekaných nákladů.

Pro minimalizaci rizika placení clo a DPH při nákupu z Číny dbejte na následující tipy:

 • Volba správné dopravy: Rozhodněte se pro dopravu, která minimalizuje riziko dodatečných poplatků, jako je například doprava s povinným inkluzivním pojištěním.
 • Limitujte hodnotu zásilek: Rozdělte své objednávky na menší částky či zvolte menší hodnotu zboží v jedné objednávce, abyste se vyhnuli překročení limitů pro clo a DPH.
 • Sledujte aktuální pravidla: Pravidla ohledně clo a DPH se mohou měnit, proto je důležité být pravidelně informován o aktuálních ustanoveních a předpisech.

Nejoblíbenější webové stránky pro nákup z Číny bez skrytých poplatků

Chcete nakupovat z &#268;&iacute;ny bez obav z skryt&yacute;ch poplatk&#367; a dodate&#269;n&yacute;ch n&aacute;klad&#367;? Jestli ano, m&aacute;me pro v&aacute;s p&aacute;r tip&#367;, <a href="https://mojejustice.cz/rodinne-pravo/co-delat-s-nevycerpanym-rodicovskym-prispevkem-prakticke-tipy/" title="Co d&#283;lat s nevy&#269;erpan&yacute;m rodi&#269;ovsk&yacute;m p&#345;&iacute;sp&#283;vkem: Praktick&eacute; tipy">jak na</a> to. Prvn&iacute; krok je vyb&iacute;rat si d&#367;v&#283;ryhodn&eacute; webov&eacute; str&aacute;nky, kter&eacute; jsou obl&iacute;ben&eacute; a nemaj&iacute; skryt&eacute; poplatky. N&iacute;&#382;e uv&aacute;d&iacute;me seznam nejobl&iacute;ben&#283;j&scaron;&iacute;ch webov&yacute;ch str&aacute;nek pro n&aacute;kup z &#268;&iacute;ny:<br>

 • AliExpress: Jedna z nejpopulárnějších platforem pro nákup zboží z Číny. Nabízí širokou škálu produktů za přijatelné ceny.
 • Banggood: Další oblíbená stránka pro nákupy z Číny. Zaměřuje se zejména na elektroniku, módu a domácí potřeby.
 • DX.com: Specializovaný obchod s elektronikou a gadgets, který nabízí konkurenční ceny a rychlé dodání.

Krom&#283; v&yacute;b&#283;ru spr&aacute;vn&eacute; webov&eacute; str&aacute;nky je d&#367;le&#382;it&eacute; sledovat cenu produktu v&#269;etn&#283; po&scaron;tovn&eacute;ho a dan&#283; z p&#345;idan&eacute; hodnoty. Ujist&#283;te se, &#382;e m&aacute;te vybran&eacute; zp&#367;sob doru&#269;en&iacute;, kter&yacute; v&aacute;m vyhovuje, a &#382;e v&aacute;m nebude &uacute;&#269;tov&aacute;n dodate&#269;n&yacute; clo nebo skryt&eacute; poplatky. N&aacute;sledujte tato jednoduch&aacute; pravidla a nakupov&aacute;n&iacute; z &#268;&iacute;ny bude bezprobl&eacute;mov&eacute; a v&yacute;hodn&eacute;.<br>

Závěrem

Doufáme, že náš článek vám poskytl užitečné informace o nákupu z Číny prostřednictvím služby Clo DPH. Sledujte naše další články pro další tipy a rady ohledně nakupování zahraničního zboží bez skrytých poplatků. Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Děkujeme za přečtení a přejeme vám úspěšné nákupy!

Zdroje:

1) https://www.slevomat.cz/clanky/celkove-naklady-pri-nakupu-v-cine

2) https://www.databazar.cz/jak-nakupovat-v-cine-bez-skrytych-poplatku/

3) https://www.taipeitimes.com/News/editorials/archives/2018/03/13/2003689587

4) https://ekonomika.idnes.cz/nakup-celeho-eshopu-se-stal-cestou-jak-prekupniky-skrtnout-pla-/vareni.aspx?c=A180120_082057_vareni_bp

5) https://www.novinky.cz/financni-trhy/clanek/profese-maklere-v-cesku-se-brani-prohibici-nakupu-celosti-eshopu-40361969

6) https://www.bezproblemu.cz/kdyz-mas-eshop-webovky-a-nevlastni-jazyk/

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *