Myanmarské zemětřesení: ‘Cítím vinu, naši lidé nás nyní potřebují

Myanmarské zemětřesení: ‘Cítím vinu, naši lidé nás nyní potřebují

Když domov volá skrze slzy: Jak⁤ zemětřesení‌ zasáhlo myanmarskou diasporu

Ahoj přátelé! Dneska ‍se ponoříme ⁤do příběhu, ⁢který ⁢je tak ‍silný ⁢a⁢ smutný, že vám možná vyrazí dech. Víte,‍ jak se občas cítíte bezmocní, když sledujete ⁤zprávy? Tak přesně ⁣toto zažívá mnoho ​myanmarských migrantů, kteří⁤ se ocitli daleko od domova po nedávném tragickém zemětřesení. Pusťte ​si pohodlně nohy a‌ pojďme se na to podívat blíž.

Nezapomenutelné vzpomínky u Irrawaddy

Soe Ko Ko Naing naposledy navštívil svého prastrýce v červenci u jejich oblíbeného⁤ místa podél‌ řeky Irrawaddy.⁤ S plánem uprchnout do ‌Thajska nechtěl Ko Naing nikomu důvěřovat – kromě⁢ svého vzácného příbuzného, kterého​ si velmi vážil.

“Plánoval jsem únik do Thajska‍ a Onu jeho‍ podpořil… vždycky si přál,‍ abych byl v bezpečí,” vzpomíná třicetipětiletý aktivista na práva pracovníků. Co se však stalo poté? Jeho ⁣strýc se stal jednou ​z obětí ⁣strašlivého zemětřesení, které zasáhlo Sagaing, a postihlo přes 2000 životů.

Bezradnost a pocit viny

Nyní, když‌ Ko Naing žije v Thajsku,‍ trápí ho pocit⁢ bezmoci a viny. “Mám noci bez spánku​ a stále ⁢trpím,” říká. Sice‌ se cítil donucen opustit domov, ale má pocit, že​ teď, když jeho lidé potřebují⁤ pomoc, je on daleko.

Tato zkušenost sdílí mnoho dalších,kteří‍ opustili Myanmar a v současné době sledují situaci shora. Zatímco je pro ně těžké​ pomoci svým blízkým, tvoří spolu shromáždění s cílem⁤ shromáždit dary a⁣ podporu pro ​oběti katastrofy.

Ukázky myanmarské komunity v ‌Thajsku

V Thajsku žije přibližně 4,3 milionu‌ myanmarských migrantů. Tato ⁣čísla jsou ve skutečnosti mnohem⁢ vyšší, pokud zahrneme i ty bez dokumentů. Mnoho z nich pracuje v zemědělství, rybolovu a stavebnictví. Například na budově v Bangkoku, která se zřítila⁤ kvůli ‍zemětřesení, bylo považováno za možné, že mezi pracovníky bylo mnoho Myanmarců.

A teď si to ⁣představte: Deštivá pondělní ‍ráno ‍v Samut Sakhon, ⁢rybářském přístavu poblíž Bangkoku, ‌kde se to mladými lidmi z Myanmaru jen hemží! Muži na tradičních dlouhých sukních ⁤a⁣ ženy s krémem nežna s obavou sledují zprávy a debatují o tom, co se děje.

Překročení hranic pro svobodu

Ko Naing a jeho rodina uprchli do Thajska přes nelegální cesty. Museli se vyhnout hranicím s Thajskou policií a několikrát se dostali do ​nebezpečných situací. Ale i po přistěhování do Thajska, kde se usadili v Samut Sakhon, se cítili bezradní​ vůči událostem ⁣v Myanmarsku.

“Žiju teď v Thajsku a přesto se‌ cítím depresivně… pandemie, ​puč a teď⁣ ještě zemětřesení? To je jako zlý sen!” posteskl si. Hodiny a dny strávené na sociálních médiích‌ a sledování zpráv ⁣o devastaci ⁣je uvádějí do ještě ‌hlubšího smutku.

Pomoc od lidí pro‌ lidi

Ko Naing⁤ je⁢ nyní‌ zapojen do shromažďování peněz ‍a pomoci pro oběti zemětřesení. Věří, že pokud bude všechno černé‌ a smutné, ​nikdo ‌jiný nepomůže jejich lidem. Je⁤ pro něj důležité, aby se lidé spojili a našli‌ v sobě sílu pro rekonstrukci a znovuobnovení⁣ míst,​ kde jeho blízcí⁤ kdysi​ žili.

Konec konců, konec jedné kapitoly vždy znamená začátek druhé. A dokud jsme naživu,můžeme ještě udělat něco dobrého pro ty,kdo to potřebují. Co říkáte? Pojďme‌ si⁤ pomáhat navzájem a⁣ stát‍ při sobě!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *