TOP 20 největších advokátních kanceláří ve fúzích a akvizicích: Vede Wachtell, Lipton, Rosen & Katz

Newyorská advokátní kancelář Wachtell, Lipton, Rosen & Katz je světovou jedničkou v oblasti fúzí a akvizicí podle posledního žebříčku společnosti GlobalData. Ten srovnává právní poradce z celého světa v objemu transakcí.

Wachtell, Lipton, Rosen & Katz v loňském roce radila celkem v 76 fúzích a akvizicích v hodnotě necelých 700 miliard amerických dolarů. A to včetně jedné z největších transakcí loňského roku – akvizici společnost Celgene biofarmaceutickým obrem Bristol-Myers Squibb za 90 miliard amerických dolarů. Celkově si newyorští advokáti z Wachtell, Lipton, Rosen & Katz polepšili v objemu transakcí meziročně o 44 %.

„Wachtell, Lipton, Rosen & Katz se stala vedoucí advokátní kanceláří v oblasti fúzí a akvizic, ačkoli radila jen v 76 transakcích, což je třetí nejnižší počet mezi všemi dvaceti největšími advokátními kancelářemi na světě. Ale rozhodující bylo, že zúčastnila 16 megatransakcí v hodnotě vyšší než 10 miliard dolarů,” komentuje výsledky žebříčku Ravi Tokala, analytik GlobalData.

(red)