Janoušek u soudu znovu neuspěl

Vězni česající koudel ze starých lan. Publikováno v knize The criminal prisons of London, and scenes of prison life (1864)

Soud opět nevyhověl žádosti lobbisty Romana Janouška o prominutí zbytku trestu. Opilý Janoušek srazil v roce 2012 autem úmyslně ženu a justice ho za to poslala na 4,5 roku za mříže. Po necelém roce sice soud Janouška propustil na svobodu kvůli zdravotním důvodům, prominutí zbytku trestu se však zatím domáhá marně. Informovala o tom mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.

Stejně jako nyní se pokoušel Janoušek dosáhnout prominutí zbytku trestu již loni v květnu ze zdravotních důvodů – respektive poukazem na vážné komplikace po operaci hlavy. Soudce Tomáš Kubovec mu však nevyhověl s tím, že sice trpí vážnou, život ohrožující nemocí, není však zatím jisté, že by se v budoucnu nemohl vyléčit a trest si odpykat v plné výši.

Janouškovi původně hrozilo dlouhé vězení za pokus o vraždu, nakonec však od soudu odešel s podstatně milosrdnějším trestem za ublížení na zdraví. Za mřížemi pobýval od listopadu 2014 do března 2016, poté ho soud propustil dočasně na svobodu.

red