HAVEL & PARTNERS výrazně rozšiřuje svou daňovou specializaci

tisková zpráva

HAVEL & PARTNERS, nejkomplexnější advokátní kancelář na českém a slovenském advokátním trhu, dále posiluje svou poradenskou skupinu zaměřenou na daňové právo. Od začátku září 2019 jsou její součástí specialisté ze společnosti TAX ADVISORY SERVICES s.r.o., s nimiž kancelář dlouhodobě spolupracuje. Jejich vedoucí daňový poradce David Krch se po příchodu do HAVEL & PARTNERS stává třicátým partnerem kanceláře a zároveň prvním partnerem výhradně odpovědným za oblast daní.

Daňový tým HAVEL & PARTNERS má nově 12 konzultantů se sídlem v Praze. Davida Krcha ve vedení podpoří partner David Neveselý a vedoucí advokát Josef Žaloudek, kteří daňovou praxi budovali a řídili doposud. Společně se zaměří zejména na další rozšíření špičkového daňového servisu privátním a korporátním klientům, daňové strukturování transakcí či strukturování investic.

„Daňové právo patří k nejrychleji se rozvíjejícím oblastem našich služeb. Prakticky u každé privátní nebo korporátní transakce, investice nebo jakékoliv obchodní činnosti dnes klienti požadují nejenom právní, ale i špičkový daňový servis. Vzrůstající poptávka po těchto službách v rámci jednoho komplexního poradenského balíku nás vedla k postupnému rozšiřování týmu specialistů na daňové právo. Od září tohoto roku vstupujeme do další fáze, kdy dosavadní tým vedený partnerem Davidem Neveselým a vedoucím advokátem Josefem Žaloudkem posílí kolegové ze společnosti TAX ADVISORY SERVICES s.r.o. v čele s daňovým poradcem Davidem Krchem. David bude jakožto nový partner HAVEL & PARTNERS pro pražskou kancelář významnou personální posilou. Má dlouholeté zkušenosti se zastupováním zahraničních firem v ČR. Pro společnosti dlouhodobě působící na českém trhu zajišťuje kompletní poradenství a servis zejména v oblasti daně z příjmů právnických osob a DPH (v tuzemském i mezinárodním kontextu) a zaměřuje se rovněž na due dilligence při vstupu nových investorů na český trh. Věříme, že toto personální rozšíření významně posílí naše postavení na trhu daňových poradenských služeb,“ říká řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Daňový tým má od září celkem 12 členů, převážně senior konzultantů s dlouholetou praxí ve Velké čtyřce. Klientům bude poskytovat komplexní služby ve všech oblastech daňového práva a daňového poradenství. Kancelář tak svým klientům zajistí jedinečnou kombinaci právní odbornosti se znalostí tuzemské i mezinárodní daňové problematiky. Zároveň výrazně posílí expertízu i kapacitu v oblastech:

  • daňový servis privátním klientům a rodinným firmám
  • daňové strukturování transakcí a investic
  • daňová compliance včetně zpracování daňových přiznání
  • problematika spotřebních daní a cel
  • zastupování před správcem daně
  • převodní (transferové) ceny
  • investiční pobídky
  • DPH compliance pro zahraniční plátce daně registrované v ČR
  • komplexní daňová due diligence