HAVEL & PARTNERS poskytla právní podporu Letišti Praha

Průkopník letectví Otto Lilienthal během jednoho ze svých letů, foto: autor neznámý, Library of Congress's Prints and Photographs division under the digital ID ppmsca.02546

tisková zpráva

Specializovaný tým advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS pro veřejný sektor pod vedením partnerky Adély Havlové, senior advokátky Romany Derkové a advokátky Jany Petrové poskytl právní poradenství společnosti Letiště Praha, a. s., při výběru nového provozovatele duty free obchodů na Letišti Václava Havla Praha. V náročném koncesním řízení, v němž rozhodovaly z 50% nabízená výše nájemného a z 50 % kvalita nabízených služeb, obdrželo Letiště Praha nabídky tří světových lídrů v oblasti bezcelních obchodů – francouzské skupiny Lagardére Travel Retail, švýcarské skupiny Dufry a německé skupiny Heinemann. Vítězem tendru se stala skupina Lagardére Travel Retail, která získá pronájem 24 obchodních jednotek o celkové rozloze 4 372 m2. Příjmy Letiště Praha, a. s., plynoucí z nájemní smlouvy nastavené na 10 let, dosáhnou až do výše osm miliard českých korun.

Pro nejvýznamnější mezinárodní letiště v České republice připraví skupina Lagardére Travel Retail moderní design prodejen, který by měl být poprvé představen právě v Praze. Cestující se mohou těšit na lokální produkty, nové exkluzivní značky a celkově širší a kvalitnější nabídku sortimentu, zaměřeného na konkrétní typ zákazníka. Nabídka bude přizpůsobena nejen národnosti cestujícího, ale i jeho věku, potřebám či způsobu cestování.

Přestavba obchodů za provozu začne od ledna 2020, část prostor bude cestujícím znovu k dispozici koncem března 2020. Zmodernizované obchody mají být otevřeny nejpozději do 30. června 2020.

O HAVEL & PARTNERS

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS s kancelářemi v Praze, Brně, Bratislavě, Plzni, Olomouci a Ostravě je s týmem 220 právníků, cca 150 advokátů a celkem 500 spolupracovníků, včetně zaměstnanců spolupracující inkasní agentury Cash Collectors, největší nezávislou právnickou firmou ve střední Evropě. Mezi naše klienty patří zejména velké mezinárodní společnosti, nejvýznamnější české a slovenské firmy, včetně strategických státních podniků a orgánů veřejné správy, ale i střední podniky, individuální podnikatelé a investoři. Je mezi nimi také cca 70 z 500 největších světových společností podle publikace Fortune 500 a téměř 50 společností zařazených do žebříčku největších českých firem Czech Top 100. Kancelář má v současné době více než 1 500 klientů. Máme nejkomplexnější mezinárodní podporu dostupnou pro české a slovenské advokátní kanceláře. Poskytujeme právní poradenství ve 12 světových jazycích ve více než 80 zemích světa. Až 70 % našich případů obsahuje mezinárodní prvek. Úzce spolupracujeme s předními mezinárodními právnickými firmami v Evropě, Asii, Severní Americe, Africe i Austrálii. Naši klienti mají díky tomu přístup k mezinárodním i lokálním znalostem a odbornosti prostřednictvím více než 30 tisíc právníků v přibližně 160 zemích světa. HAVEL & PARTNERS je nejúspěšnější kanceláří s nejkomplexnějšími službami v České republice i na Slovensku dle celkového součtu všech nominací a titulů v rámci dosavadních ročníků soutěže Právnická firma roku. Kancelář se třikrát za poslední čtyři roky stala absolutním vítězem této soutěže, kdy získala hlavní ocenění Právnická firma roku pro domácí kancelář (2015, 2017, 2018) a ve všech oborových kategoriích se umístila mezi nejvíce doporučovanými kancelářemi. Je rovněž držitelem ceny Právnická firma roku za nejlepší klientské služby (2015, 2016). Nejlepší právnickou firmou v České republice byla kancelář HAVEL & PARTNERS opakovaně vyhlášena mezinárodní ratingovou agenturou Who’s Who Legal (2018, 2019) a ocenění pro nejlepší právnickou firmu roku v České republice dosáhla také v rámci Global Awards vyhlašovaných společností Corporate LiveWire (2018). V oblasti M&A byla kancelář vyhlášena nejlepší právnickou firmou v České republice na základě výročních cen International Advisory Experts (2018, 2019). Na Slovensku získala za fúze a akvizice šestkrát za sebou prestižní globální cenu M&A Today Awards (2013–2018) a ve stejné kategorii prvenství v žebříčku Lawyer International Legal 100 (2017, 2018). Prestižní mezinárodní ratingové agentury EMIS DealWatch a Mergermarket zařazují HAVEL & PARTNERS již od roku 2009 na přední příčky podle počtu realizovaných transakcí v celém regionu střední a východní Evropy.