HAVEL & PARTNERS podpoří Školu lidských práv

tisková zpráva

Naše kancelář bude i v letošním roce jedním ze sponzorů Školy lidských práv, týdenního, intenzivně a prakticky zaměřeného vzdělávacího programu pro studenty právnických fakult z České republiky a Slovenska. Akce proběhne ve dnech 15. – 21. září 2019 v hotelu Na statku v Náměšti nad Oslavou a budou na ni přednášet také právníci naší kanceláře – jmenovitě partner a ředitel vzdělávací AKADEMIE HAVEL & PARTNERS František Korbel, counsel Jiří Kmec a advokát Martin Kopa.

Kromě zkušených lektorů z řad renomovaných právníků se mohou studenti těšit rovněž na pozvané hosty – bývalého předsedu Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu, veřejnou ochránkyni práv Annu Šabatovou a soudkyni Ústavního soudu Kateřinu Šimáčkovou. Poslední volná místa je možné si rezervovat zde.

Školy lidských práv se účastní zpravidla 25 studentů právnických fakult z České republiky a Slovenska. Program využívá interaktivních metod, jako jsou simulovaná řízení, řešení případových studií, simulované situace, řízené diskuse apod., které zapojují studenty do výuky.

Tematicky zaměřené workshopy se zaměřují např. na práva dětí, práva obětí trestných činů či domácího násilí, ochranu duševně nemocných, ochranu před diskriminací, právní ochranu životního prostředí nebo prosazování principů dobré a transparentní správy veřejných věcí.

O advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS s kancelářemi v Praze, Brně, Bratislavě a kontaktními místy v Ostravě a Olomouci je s týmem téměř 200 právníků, více než 100 advokátů a 500 spolupracovníků, včetně zaměstnanců spolupracující inkasní agentury Cash Collectors, největší česko-slovenskou nezávislou právnickou firmou ve střední Evropě. Mezi naše klienty patří zejména velké mezinárodní společnosti, nejvýznamnější české a slovenské firmy, včetně strategických státních podniků a orgánů veřejné správy, ale i střední podniky, individuální podnikatelé a investoři. Je mezi nimi také cca 70 z 500 největších světových společností podle publikace Fortune 500 a téměř 50 společností zařazených do žebříčku největších českých firem Czech Top 100. Kancelář má v současné době více než 1 000 klientů. Máme nejkomplexnější mezinárodní podporu dostupnou pro české a slovenské advokátní kanceláře. Poskytujeme právní poradenství ve 12 světových jazycích ve více než 80 zemích světa. Až 70 % našich případů obsahuje mezinárodní prvek. Úzce spolupracujeme s předními mezinárodními právnickými firmami v Evropě, Asii, Severní Americe, Africe i Austrálii. Naši klienti mají díky tomu přístup k mezinárodním i lokálním znalostem a odbornosti prostřednictvím více než 30 tisíc právníků v přibližně 160 zemích světa. HAVEL & PARTNERS je nejúspěšnější kanceláří s nejkomplexnějšími službami v České republice i na Slovensku dle celkového počtu všech nominací a titulů v rámci dosavadních ročníků soutěže Právnická firma roku. Kancelář získala již třikrát hlavní ocenění Právnická firma roku pro domácí kancelář (2015, 2017, 2018) a je držitelem ceny Právnická firma roku za nejlepší klientské služby (2015–2016). Nejlepší právnickou firmou v České republice byla kancelář opakovaně vyhlášena mezinárodní ratingovou agenturou Who’s Who Legal, a to celkem sedmkrát za posledních osm let. Kancelář HAVEL & PARTNERS obdržela také globální klientské prvenství. Díky prestižnímu ocenění Client Choice Awards vyhlašovaném agenturou International Law Office je klienty nejlépe hodnocenou firmou v České republice. Pro oblast fúzí a akvizic je HAVEL & PARTNERS nejlepší právnickou firmou v České republice i na Slovensku díky globálnímu ocenění Corporate INTL (2016). V České republice drží prvenství od roku 2009 v počtu realizovaných transakcí dle mezinárodních agentur Mergermarket, Thomson Reuters a EMIS DealWatch. Na Slovensku získala za fúze a akvizice ocenění Právnická firma roka (2015) a šestkrát za sebou prestižní globální cenu M&A Today Awards (2013–2018).