Eversheds Sutherland významně posílila svůj transakční tým

tisková zpráva

Mezinárodní advokátní kancelář Eversheds Sutherland rozšířila od listopadu 2019 svůj tým o dva zkušené advokáty Radka Váňu a Michala Hrabovského. Oba budou významnými posilami týmu, který se věnuje mezinárodním i lokálním projektům v oblasti fúzí a akvizic.

„Jsme rádi, že se Radek a Michal rozhodli přidat do našich řad. Zároveň kromě jejich transakční praxe získáváme i přední experty na soutěžní a loterijní právo, kteří posunou naše služby v této oblasti na ještě vyšší úroveň služeb, než jsme poskytovali doposud,“ řekl řídící partner kanceláře Eversheds Sutherland Stanislav Dvořák.

Radek Váňa má za sebou více než dvacetiletou kariéru kombinující praxi advokáta v předních mezinárodních kancelářích a transakčního in-house právníka. Do Eversheds Sutherland přichází z pozice vedoucího právního oddělení mezinárodní loterijní skupiny SAZKA Group. Předtím působil v advokátní kanceláři Allen & Overy v Praze, Londýně a Amsterdamu a jako vedoucí právník pro mezinárodní transakce ve společnosti KAZ Minerals PLC v Londýně a kazašské Almatě. Radek se bude v Eversheds Sutherland soustředit na další rozvoj transakčních služeb (M&A) a povede tým zaměřující se na poradenství rusky hovořícím klientům. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky a rusky.

„Pro návrat do advokacie v České republice jsem hledal silnou místní kancelář zapojenou do velké globální sítě, kde budu moci naplno uplatnit své mezinárodní transakční zkušenosti z Londýna a dalších trhů. Nabídka od Eversheds Sutherland byla zcela jasnou volbou, řekl Radek Váňa.

Michal Hrabovský, zdroj: Eversheds Sutherland

Michal Hrabovský má za sebou dvanáctiletou právnickou praxi a naváže na předchozí úspěšné působení v advokátních kancelářích Weil, Gotshal & Manges a bpv Braun Partners. Je opakovaně doporučovaným právníkem ratingovou agenturou Legal 500 jako odborník pro oblast fúzí a akvizic. Vedle transakčního poradenství bude jeho úkolem rozvoj praxe soutěžního práva v pražské a bratislavské kanceláři. Je absolventem Právnických fakult na University of Cambridge a Masarykově Univerzitě v Brně. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky. „Eversheds Sutherland je kancelář s kompletním záběrem specializací a kontakty po celém světě. Rozvíjet s pomocí jejího zázemí silnou soutěžněprávní praxi v Praze a Bratislavě je pro mě vítanou výzvou,“ řekl Michal Hrabovský.

Advokátní kancelář Eversheds Sutherland patří mezi Top 15 globálních právních firem. Pracuje pro ni více než 5000 lidí v 69 kancelářích ve 34 jurisdikcích v Evropě, USA, Africe, Asii a na Blízkém východě.