Eversheds Sutherland poskytla právní poradenství při akvizici CK Fischer

tisková zpráva

Eversheds Sutherland poskytovala právní poradenství DER Touristik Group při akvizici české cestovní kanceláře Fischer. DER Touristik Group, která je součástí divize cestovního ruchu v rámci skupiny REWE, pokračuje v expanzi svého businessu ve střední a východní Evropě. Její česká dcera, a dvojka na českém trhu mezi cestovními kancelářemi, Exim Tours se sídlem v Praze, plánuje převzít jedničku CK Fischer. Při akvizici ji asistoval mezinárodní tým advokátní kanceláře Eversheds Sutherland. Prodávajícím je společnost KKCG Investment AG se sídlem ve švýcarském Lucernu. Dokončení akvizice bude ještě podléhat schválení Úřadu pro hospodářskou soutěž.

S tržbami 6,7 miliardy EUR v roce 2018 DER Touristik Group (se sídlem v Kolíně nad Rýnem) patří skupina k největším na evropském trhu cestovního ruchu. DER Touristik Group dohromady zaměstnává 10.500 zaměstnanců v 15 zemích a je součástí koncernu REWE Group, vedoucí společnosti v oblasti maloobchodu a cestovního ruchu. Kromě maloobchodních řetězců Billa a Penny je také REWE známa vlastnictvím cestovní kanceláře Exim Holding, která je v České republice významným hráčem.

V České republice patří do portfolia skupiny CK Fischer ještě značky Nev-Dama, eTravel a Privileq. Kancelář disponuje celkem 66 pobočkami. Nev-Dama se specializuje na poskytování zimních dovolených, eTavel zajišťuje prostřednictvím on-line portálu cestovní balíčky a Privileq se zaměřuje na luxusní dovolené.

KKCG je investiční společnost sídlící kromě Prahy a Lucernu také v Amsterdamu, v Londýně, a Cambridgi v USA. Dohromady spravuje portfolio v hodnotě více než 5,2 miliard eur. Skupina zaměstnává více než 3.500 zaměstnanců v 19 zemích.

Právní tým na české straně vedl partner pražské kanceláře Stanislav Servus a vedoucí advokát Jiří Kokeš. Tým dále tvořili Jakub Verlík, Tomáš Mls, Petra Kratochvílová a Jiří Koubek.

Na přeshraniční transakci se podílel také německý tým pod vedením Michaela Prüßnera, společně s vedoucím advokátem Anthony Crossem. Eversheds Sutherland poskytoval právní služby DER Touristik Group v rámci přeshraniční transakce zatím poprvé. Michaela Prüßner už v minulosti zajišťoval REWE poradenství v oblasti fúzí a akvizic. Německý tým zahrnoval ještě Tobiase Maiera, Benjamina Schikoru, Luise Paulsena, Philippa Kühna a Miriam Horn.

Britský tým vedl James Trevis a Colin Askew. Dále ho tvořili: Elisabeth Tindall, Owen Llewelyn a Jesus Casado. Na transakci se rovněž podílel švýcarský partner Marc Nufer.

In-house transakční tým byl veden Björnem Schigulskim, který spolupracoval s Patrickem Lambertzem, Rainerem Kollem- Mollenhoffem a Larou Schmitz.