Dalík si část trestu „odseděl“ v penzionu U císaře Zikmunda

Lobbista Marek Dalík, který byl v pondělí propuštěn z vězení, strávil velkou část svého trestu coby údržbář ve znojemském penzionu U císaře Zikmunda. Věznice má s jeho majitelkou uzavřenou smlouvu, a tak Dalík trávil dny právě v něm. Informaci o Dalíkově „fešáckém kriminále“ přinesl server Aktuálně.cz.

V penzionu, který vlastní Vlasta Masri, pracoval Dalík od listopadu 2017. „U odsouzeného bylo schváleno pracovní zařazení na pracoviště s volným pohybem mimo věznici u Vlasty Masri,“ potvrdil serveru místopředseda znojemského okresního soudu Jaromír Kapinus. V penzionu mu směna začínala v půl deváté ráno a do věznice se vracel v pět odpoledne. Dozorem byla pověřena majitelka penzionu.

Dalíka soudy poslaly na pět let za mříže kvůli podvodu, který provázel dodávku obrněných vozidel pandur pro českou armádu. Smlouvu o dodání 107 pandurů za 14,4 miliardy korun podepsalo ministerstvo obrany v březnu 2009. Od počátku ji však provázelo podezření z obří korupce. Tu se sice prokázat nepodařilo, Dalík však skončil za mřížemi kvůli podvodu.

red